5 najbardziej zakorkowanych miast w Polsce

Jazda w korku potrafi być udręką. Dotyczy to nie tylko kierowców samochodów osobowych, ale również pasażerów taksówek czy autobusów. W jakich miastach w Polsce można spodziewać się największych korków?

Poznań

Skomplikowane przejazdy i skrzyżowania, liczne tramwaje oraz ogromna liczba samochodów. To wszystko sprawia, że Poznań znajduje się na 5 miejscu listy. W godzinach szczytu potrzeba dodatkowo aż 37% czasu potrzebnego na przejechanie tej samej trasy podczas swobodnego przejazdu.

Warszawa

Stolica Polski jest znienawidzona przez wielu kierowców. Wszystko przez potężne korki na całej miasto. W dodatku utrudnienia na drogach są większe z każdym kolejnym rokiem. Aktualnie pokonanie trasy w korku zajmuje o 37% więcej czasu niż podczas swobodnego przejazdu. Dokładnie tyle samo, co w Poznaniu. Korki w Warszawie spowodowane są na pewno tym, że mieszka tutaj najwięcej osób. Kolejnym powodem mogą być różnego rodzaju atrakcje i wydarzenia kulturalne, jak np. koncert Guns N’Roses na PGE Narodowym.

Wrocław

Tutaj przejechanie trasy w godzinach szczytu wymaga aż 41% więcej czasu, co jest znacznym przeskokiem względem Warszawy. Wybierając się do Wrocławia, warto zaplanować trasę w taki sposób, aby ominąć godziny szczytu.

Kraków

Była stolica Polski zajmuje 2 miejsce w rankingu kraju oraz 20 miejsce w rankingu światowym, chociaż w Krakowie jest niewiele gorzej niż we Wrocławiu. Dodatkowy czas podróży szacowany jest na 42%, czyli zaledwie 1% więcej.

Łódź

Chociaż na temat Łodzi krąży wiele mitów i legend, to potężne korki są faktem. W tym mieście opóźnienie wynosi aż 45%. Na domiar złego w światowym rankingu najbardziej zakorkowanych miast, Łódź zajmuje feralne 13 miejsce.