Jak skutecznie sprzedawać używane ubrania online?

Internet stał się świetnym medium sprzedażowym, nie tylko dla dużych firm i korporacji, ale też dla osób prywatnych. Wygodniej jest wpisać szukaną frazę w wyszukiwarkę i znaleźć potrzebne ubranie bez wychodzenia z domu niż tracić czas na szukanie jednej konkretnej rzeczy przez wiele godzin w galerii handlowej. Ponadto zakup ubrań z drugiej ręki to spora oszczędność pieniędzy. Nie ma więc niczego dziwnego w tym, że coraz więcej ludzi decyduje się wystawić niepotrzebne przedmioty właśnie na lokalnych portalach internetowych. To szybki i wygodny sposób na pozbycie się rzeczy i nadanie im drugiego życia. Należy przy tym pamiętać, że dzięki ogólnej dostępności Internetu codziennie przybywa duża ilość nowych ogłoszeń. Jak napisać ogłoszenie, które dotrze do odbiorcy i zachęci go do zakupu? Nie jest to takie trudne, jak może się wydawać – wystarczy pamiętać tylko o kilku podstawowych zasadach.

Plan to podstawa

Zanim przejdzie się do dodawania ogłoszenia, należy dokładnie zastanowić się, do kogo jest ono kierowane. Grupa odbiorców będzie determinowała każdy kolejny krok, który trzeba wykonać, dlatego należy gruntownie ją poznać. Dobrze jest też przejrzeć inne, podobne oferty w tej samej kategorii i wymyślić coś, co będzie wyróżniało się na tle reszty. Zarówno w przypadku ubrań, jak i torebek, czy butów należy sprawdzić wymiary oraz usunąć wszystkie zabrudzenia. Wstępny plan opisu trzeba wykonać w taki sposób, by znajdowało się w nim wszystko to, co chciałoby się samemu dowiedzieć o danym przedmiocie. Jest to też moment, w którym należy określić cenę, za którą chce się sprzedać daną rzecz.

Platforma, na której wystawia się ogłoszenie

Platforma to największa część sukcesu udanej sprzedaży. Warto mieć na uwadze to, aby była sprawdzona i nie sprawiała problemów technicznych. Najistotniejsze jest to, aby posiadała sporą ilość użytkowników, którzy z niej korzystają. Jednocześnie dobrze byłoby, gdyby oferowała usługi lokalne, np. darmowe ogłoszenia Białystok. Dzięki temu trafiamy do dużej grupy odbiorców, ograniczonych na danym terenie, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży. Kolejnym atutem dobrej platformy jest duży wybór kategorii – dzięki niemu łatwiej będzie odszukać potencjalnym kupujący wystawiany przez nas przedmiot. Zanim podejmie się decyzje o platformie, warto poświęcić chwilę na rozeznanie rynku, istnieje bowiem wiele serwisów internetowych umożliwiających sprzedaż on-line. Jednym z nich jest Pokato.pl, który pozwala na zupełnie darmowe umieszczanie ogłoszeń oraz oferuje zróżnicowanie dostępnych kategorii.

Czas na dodanie ogłoszenia

Kolejnym krokiem jest wykonanie zdjęć ubrań bądź dodatków. Ważne jest to, by były estetyczne oraz oświetlone naturalnym światłem. Zwiększa to ich atrakcyjność i wyróżnia na tle reszty ogłoszeń, a światło dzienne sprawia, że kolory nie różnią się od tych w rzeczywistości. Warto urozmaicić zdjęcia, np. poprzez pozowanie w ubraniach lub pokazanie ich na ładnym, ale minimalistycznym tle. Zadbanie o takie szczegóły może wydawać się bezsensowne, jednak to właśnie one wyróżniają ofertę od innych. Opis ogłoszenia nie powinien być zbyt długi – najlepiej gdyby miał listę wypunktowaną z najważniejszymi informacjami i dokładnymi wymiarami. Powinien on być dopełnieniem zdjęć, należy w nim też wspomnieć o wszystkich ewentualnych mankamentach ubrań. Musi być napisany w języku, który będzie pasował do docelowej grupy odbiorców.