Jurek Owsiak nie chce myśliwych na WOŚP

jastrząb

Jurek Owsiak znany jest ze swoich poglądów, których nie ukrywa. Między innymi sprzeciwia się polowaniom i tym razem miał okazję udowodnić, że stoi przy swoich poglądach twardo. Otóż grupka myśliwych chciała wystawić na aukcji WOŚP możliwość wybrania się z nimi na polowanie. Szef WOŚP-u nie zgodził się jednak na to i uznano, że taka aukcja byłaby niezgodna z regulaminem.


Myśliwi, o których mowa to koło łowieckie Bór, działające w Zielonej Górze. W ramach aukcji charytatywnej chcieli oni zaproponować wspólne polowanie, co jednak nie spodobało się Jurkowi Owsiakowi. Dlatego właśnie nie będzie możliwe wylicytowanie tego wydarzenia. Są jednak inne podobne aukcje, które mogą się spodobać.

Aukcje WOŚP

Aukcje WOŚP stały się już tradycją. Co roku różne osoby wystawiają tam swoje dzieła lub usługi, które następnie ludzie licytują. Dotyczy to głównie znanych osób, oferujących jakieś pamiątki po sobie albo czas spędzony ze sobą. Przykładem mogą być piłkarze, którzy na takie aukcje oddają chociażby swoje koszulki czy inne gadżety związane ze swoją dyscypliną. Hitem okazała się też kurtka Marcina Najmana, w której można go było zobaczyć na słynnym nagraniu, gdzie szukał redaktora Krzysztofa Stanowskiego. Oczywiście to nie wszystko, do inicjatywy dołączają także muzycy, aktorze i wiele innych postaci publicznych. Na ten moment jest największa akcja charytatywna w kraju i najprawdopodobniej pozostanie nią jeszcze przez dekady.

Dlaczego Jurek Owsiak jest kontrowersyjną postacią?

Skąd się wzięły kontrowersje wokół Jurka Owsiaka? Wiele z nich wiąże się z różnicami światopoglądowymi. Szef WOŚP nie raz miał okazję podpaść osobom o poglądach konserwatywnych i prawicowych. Bardzo często wypowiada się też na tematy polityczne, a – jak wiemy – polityka bardzo mocno dzieli ludzi. Dlatego pojawiło się wiele osób, które otwarcie mówią, że nie chcą wspierać WOŚP-u, a zamiast tego wolą sami wybrać organizację charytatywną, na którą złożą datek. Znaczna część społeczeństwa jednak w ogóle nie interesuje się tego typu sporami i decyduje się wesprzeć WOŚP jedynie ze względu na charytatywną warstwę tej inicjatywy. To rozwiązanie wydaje się póki co najbardziej sensowne, bo jednocześnie możemy zrobić coś dobrego, unikając przy tym wchodzenia w konflikty. Niestety wszystko wskazuje na to, że zarówno Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak i sam Jurek Owsiak będą wzbudzać kontrowersje.