Piotr Zychowicz straszy wojną

książki

Bestsellerem stała się niedawno książka Piotra Zychowicza pt. Nadchodzi III Wojna Światowa. Bardzo ciekawe jest to, że w tytule nie ma pytajnika. Czytelnik ma więc od razu wrażenie, że jest to bezkompromisowa przepowiednia, choć wiadomo, że tytuł nigdy nie odzwierciedla całości i dopiero po pełnym zagłębieniu się w lekturę można odnaleźć jej sedno. A jakie sedno skrywa ta książka? Bardzo dużo jest w niej zmianek o Putinie. To właśnie jego Zychowicz wskazuje, jako najmocniejszego zawodnika na arenie międzynarodowej i omawia między innymi jego politykę wschodnią.

Zdanie Piotra Zychowicza na temat współczesnej Europy

Piotr Zychowicz przypomina o tym, że to co dzieje się w europie jest w dużej mierze związane z różnymi działaniami globalnymi. Między innymi chodzi i politykę Stanów Zjednoczonych i Chin. Bardzo często to właśnie w USA dopatrujemy się naszych największych sojuszników i z nimi wiążemy nadzieje. Zychowicz nie jest jednak aż tak optymistyczny i przypomina o innych sojuszach, które nie wyszły nam na dobre. Chiny zaś mają być groźne nie tylko dla Europy ale też właśnie dla naszego rzekomego sojusznika jakim są Stany Zjednoczone. USA boją się Chin choćby dlatego, że od kilkudziesięciu lat rozwijają się tam wielkie korporacje, mające wpływy na całym świecie. A takie wpływy miały przecież być zarezerwowane dla Amerykanów. Dlatego właśnie Europa stała się teatrem kolejnej zimnej wojny, choć tym razem stronami nie są tylko Stany i Rosja ale także Chiny.

Kim jest Piotr Zychowicz?

Piotr Zychowicz jest publicystą, zajmującym się między innymi współczesną geopolityka. Teraźniejszość to jednak nie wszystko, co go interesuje, bo swoje obserwacje bardzo często opiera na dużej wiedzy historycznej. Między innymi stara się odkłamywać historię XX wieku, która jest pełna kontrowersji i mitów. Oczywistym jest więc, że nie każdemu spodoba się to, co prezentuje w swoich materiałach, choć trzeba przyznać, że w swoim środowisku jest znaną i wpływową osobą. Współpracował między innymi z takimi osobami jak Rafał Ziemkiewicz. Jeśli już wspominamy o jego działalności, to warto też przypomnieć o jego kanale w serwisie YouTube o nazwie Historia Realna. Jest to oczywiście nawiązanie do idei polityki realnej.