Najczęstsze problemy z krajalnicą do wędlin Ma-Ga 310p

W sklepach spożywczych bądź lokalach gastronomicznych dość często możemy spotkać krajalnicę do wędlin oznaczone symbolem 310p. Model ten jest bardzo popularny i lubiany przez wielu. Jednak niewielka część wie, jakie są objawy jego zużycia oraz co należy wymienić, aby ponownie dobrze on działał. W artykule tym skupimy się właśnie nad tymi zagadnieniami.

Systematyczne serwisowanie krajalnicy do wędlin 310p.

Krajalnica do wędlin 310p to bardzo udany model wyprodukowany przez firmę Ma-Ga. Jednak jak każde urządzenie mechaniczne ma prawo ulec awarii. Tym bardziej, jeżeli maszyna ta jest intensywnie eksploatowana. W celu przedłużenia jej żywotności warto pamiętać o regularnym serwisowaniu. Dalsza część artykułu skupi się na sytuacjach, w których powinniśmy podjąć zdecydowaną reakcję.

 Krajalnica do wedlin Ma-Ga 310p

Symptomy zużycia krajalnicy do wędlin 310p.

Krajalnica do wędlin 310p wysyła wiele sygnałów, gdy zaczyna się zużywać. Szybkie ich zauważanie ograniczy koszty naprawy i pozwoli wydłużyć jej czas pracy o kolejne lata. Oto najpopularniejsze symptomy, które powinny zwrócić naszą uwagę:

  • Szarpanie krojonego produktu – nierówne plastry w pierwszej kolejności świadczą o zużyciu noża tnącego. Podczas długoletniej pracy traci on setne milimetry na swoim obwodzie a to niestety doprowadza do wyżej wymienionych efektów.
  • Tępy nóż mimo ostrzenia – zdarzają się sytuacje, w których tarcza tnąca nie ma odpowiedniej ostrości mimo wykonania ostrzenia na dołączonej ostrzarce. Wówczas powinniśmy zobaczyć czy przypadkiem kamienie ostrzące i gładzące, które znajdują się we wnętrzu nie uległy degradacji.
  • Niepoprawna praca talerza tnącego – jeżeli w swoim modelu zauważycie jakieś problemy z talerzem tnącym, to jest, krzywo się on porusza, to możecie być pewni, że czeka Was wymiana podzespołu łożyskowania noża.
  • Problemy z umyciem urządzenia – po pewnym czasie mogą wystąpić także problemy z dokładnym wymyciem maszyny. Dzieje się tak, dlatego, że poszczególne elementy budujące korpus zaczynają się rysować. Wówczas wystarczy ich wymiana na nowe.

Sprawdzone części zamienne dla krajalnicy do wędlin 310p.

Decydując się na naprawdę urządzenia, które obecnie posiadamy, ważne jest, abyśmy zakupili oryginalne części zamienne do krajalnicy MaGa 310p. Wynika to z faktu, że tylko one mają wysoką jakość wykonania i wykorzystanie ich pozwoli użytkować maszynę jeszcze przez długie lata. Niestety na rynku pojawiło się już wiele tańszych elementów niezbyt dobrej jakości, które przysparzają więcej problemów niż pożytku.

 Lista wszystkich części zamiennych w krajalnicy do wędlin Ma-Ga 310p

Decyzja o zakupie części zamiennych do krajalnicy do wędlin Ma-Ga310p.

Gdy nadszedł już ten dzień i chcemy zakupić części zamienne do krajalnicy do wędlin Ma-Ga 310p może paść pytanie gdzie tego dokonać. Już pędzimy z odpowiedzią! Można to zrobić bez większego problemu na stronie: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Pracuje tam doświadczony zespół, który już od 25 lat współpracuje z firmą Ma-Ga. Dlatego możecie być pewni, że dostaniecie tam elementy najwyższej jakości prosto z fabryki. My dziękujemy za uwagę i zapraszamy do innych naszych publikacji.