Komisja Europejska zamierza podjąć kroki prawne przeciw Polsce?

e

Komisja Europejska zamierza podjąć kroki prawne przeciwko Polsce?

Komisja Europejska ostatnimi czasy nie żyła najlepiej z Polską. Jeśli chodzi o naszą pozycję w Unii, to musieliśmy się zmagać z wieloma trudnościami. Jak widać jest to nie koniec, gdyż komisja wciąż ma wobec nas pewne plany. Tym razem chodzi o tzw. strefy wole od LGBT.

Według agencji Reutera Komisja Europejska bierze pod uwagę podjęcie konkretnych akcji prawnych przeciwko Polsce. Ma się to wiązać z tzw. strefami wolnymi od LGBT, które jakiś czas temu wzbudziły kontrowersji w kraju, a także zainteresowała się tym zagranica. Przypominamy, że „strefy wolne od LGBT” to prowokacyjny projekt aktywisty Barta Staszewskiego, który chciał udowodnić, że Polska dyksryminuje homoseksualistów. Niestety wiele osób uwierzyło, że prowokacje te przedstawiają stan faktyczny i fake news poszedł lawinowo.

Plany Komisji Europejskiej wobec Polski

Reuters informuje, że dwóch animowywch urzędników pracujących dla pewnego organu unijnego, powiedziało o planach Komisji Europejskiej względem Polski. Ponoć ma dojść do interwencji w sprawie wspomnianych przed chwilą „Stref wolnych od LGBT”. Gdyby faktycznie Polskę miano ukarać za to, to okazałoby się, że dostaliśmy karę za coś, co w ogóle nie miało miejsca.

Między innymi chodziłoby o to, aby sprawdzić, czy Polska naruszyła traktaty unijne. Według innego źródła Bruksela już jest w trakcie badania tej sprawy. Oznacza to, że wkrótce możemy spodziewać się, że Komisja Europejskie rozpocznie przeciwko nam procedury naruszeniowe.Agencja Reutera zwróciłą się nawet do polskiego rządu z prośbą o komentarz. Recznik rządu odpowiedział jednak, że w Polsce nie istnieją takie przepisy, które miałyby dyskryminować kogolwiek ze względu na orientację seksualną.

Czym są „strefy wolne od LGBT”                                        

Jeden z aktywistów społecznych, Bart Staszewski, rozmieszczał kiedyś znaki z napisem „strefa wolna od LGBT”. Miały one na celu sprawić wrażenie, że do niektórych miejscowości w Polsce nie mają wstępu homoseksualiści. Nie byłoby w takiej prowokacji jeszcze nic szokującego, gdyby nie fakt, że dużo osób uwierzyło, że tak jest naprawdę. O sytuacji zaczęły pisać zagraniczne media, przedstawiające Polskę jako kraj zacofany i ksenofobiczny. Na szczęście nadal jest wiele osób, które dokonują starań, aby odkłamywać ten stan rzeczy.

Czy Polacy są na wojnie ideologicznej?

Czy Polacy naprawdę są takim ksenofobicznym i zacofanym narodem, jak próbuje przekonać wszystkich Europa? Być może nawet członkowie Komisji Europejskiej tak w ogóle nie uważają. Wiemy przecież, że podążając za światowymi trendami, łatwiej jest robić biznesy i politykę. Jeśli trendy unijne będą się zgadzać z tym, co najbardziej porusza ludzi i czego najbardziej się domagają, to łatwiej będzie politykom na najwyższym szczeblu osiągać swoje cele. Jeśli Polska jest pod pewnymi względami inna od pozostałych państw unijnych, to daje to kolejny argument dla tych, którym stanowisko Polski w niektórych sprawach jest nie na rękę. Oznacza to, że skoro wszyscy wokół są do pewnych spraw zgodni, to my jesteśmy tymi gorszymi.