Adam Niedzielski ośmiesza się w RMF FM

Adam Niedzielski

Adam Niedzielski ośmiesza się w RMF FM

Adam Niedzielski, obecny minister zdrowia, był niedawno gościem Roberta Mazurka na antenie radia RMF FM. Doszło do ciekawej wymiany zdań, w której wyszło na jaw, że minister nie ma żadnego pojęcia o świecie wokół niego. Chodziło tym razem o skutki lockdownu, a konkretnie o zamykanie przedsiębiorstw. Minister podszedł do tematu bardzo lekceważąco i trudno stwierdzić, na ile wynikało to ze złej woli, a na ile naprawdę nie jest świadomy jego, co się dzieje.

Tuszowanie negatywnych skutków lockdownu

Podczas wywiadu minister Niedzielski wspomniał, że gdy jedzie do pracy przez Nowy Świat, nie widzi żadnych pozamykanych lokali. Uwaga ta miała być chyba dowodem na to, że lockdown żadnych złych skutków nie przyniósł. Takie zresztą treści głosi TVP oraz inne media przychylne rządowi. Gdybyśmy mieli otrzymywać informacje tylko z rządowych źródeł, to odnieślibyśmy wrażenie, że lockdown jest lekiem na całe zło. Nie powiedzą one o tym, jak wiele firm upadło oraz jak wiele osób straciło pracę. Gdyby mówili, to bardzo duża część ich wyborców straciłaby do rządu zaufanie. A na to koalicja rządząca nie może sobie pozwolić.

Reakcje na słowa ministra Niedzielskiego

Słowa ministra Niedzielskiego wywołały duże oburzenie wśród wielu słuchaczy radia RMF FM. Pojwiły się także złośliwe – choć trafne – uwagi ze strony innych polityków oraz komentatorów zycia politycznego. Zawrzało również na portalu YouTube. Chociażby youtuber o pseudonimie Jeden z Wielu nagrał film, w którym czyta tweety na temat słowa ministra.

Część osób wytknęła Niedzielskiemu to, że rekomenduje noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Najciekawsze jest to, że sam podczas tej rozmowy maseczki nie miał. Wykpiła to między innymi Katarzyna Treter-Sierpińska.

Niedzielski sugeruje, że nakaz noszenia maseczek powinno się podtrzymać do samego końca wakacji. Rządzący przyzwyczaili nas już, że ich decyzje są nieprzewidywalne, więc równie dobrze możemy się spodziewać, że we wrześniu ministerstwo zdrowia ogłosi czwartą falę.

zdjęcie: gov.pl