Zatrzymano kobietę, która chciała zabić Trumpa

al-kaida kontra usa

W zeszłym tygodniu dotarła przesyłka zaadresowana  do obecnego prezydenta USA, Donalda Trampa.

W liście skierowanym do prezydenta znajdowała się rycyna. Autorką listu była 53- letnia, która została zatrzymana przez policję. Pascale Ferrier zatrzymano w ubiegłą niedzielę w stanie Nowy York. Podczas interwencji i obławy policyjnej, kobieta miała przy sobie broń. Kobieta z pochodzenia jest Francuzką. Obecnie posiada kanadyjskie obywatelstwo.

Dawka rycyny w liście, była bardzo toksycznym środkiem. Jedno jest pewne i jest to fakt niezaprzeczalny, mogła zabić człowieka w przeciągu od 36 do 72 godzin. Podejrzana kobieta dołączyła także list, w którym w sposób rasistowski bardzo obraża Donalda Trampa. Ferrier wzywa także Trumpa do wycofania się z kandydatury prezydenckiej. Kobieta twierdzi, że Trump doprowadzi Amerykę do ruiny.

W związku zaistniałą sytuację w najbliższy wtorek rozpocznie się proces sądowy w te sprawie w Nowym Yorku. Oskarżona kobieta nie przyznaje się jednak do winy. Wszystko okaże się podczas rozprawy sądowej. Wedłu zgromadzonych danych na temat Ferier kobieta była już wcześniej notowana, między innymi za nielegalne posiadanie broni. Zdarzenie miało miejsce w stanie Teksas. Używała także fałszywego dokumentu prawa jazdy. Na podstawie listu wynika, że wewnątrz znajduje się dowód jakim są odciski palców.

Służby mundurowe są zdania, że kobieta zrobi wszystko, aby uciec z kraju. W związku z tym do tego czasu będzie przebywała pod opieką amerykańskiej agencji federalnej.