Andrzej Duda z wizytą w Watykanie

Prezydent Polski, Andrzej Duda wybrał się z wizytą do Watykanu.

Andrzej Duda wybrał się wraz z małżonką na prywatną audiencję do papieża Franciszka. Papież Franciszek podczas spotkania wyraźnie podkreślił fakt, że mimo wszelkiego zła i różności poglądów najważniejszy jest pokój na świecie. Po spotkaniu Andrzej Duda odniósł się do słów papieża Franciszka i skomentował to także na swoim koncie na Twitterze. Prezydent również jest zdania, że pokój jest najważniejszy i zależy od ludzi. Warto także kultywować tradycję i homilie głoszone przez świętej pamięci papieża Polaka, Jana Pawła II. Papież Polak również dążył do pokoju na świecie. Bardzo często podkreślał to podczas swoich kazań, oraz spotkań z władzami na całym świecie. Pokój jest najważniejszą wartością dla ludzi. Pokój powinien ludzi jednoczyć.

Wizyta Dudy nie miała charakteru politycznego. Wiązała się bardziej ze 100-rocznicą urodziny zmarłego Jana Pawła II. Przełomowa rocznica urodzin Karola Wojtyły przypada właśnie w tym roku. To ważny rok także dla pokolenia młodzieży nazywającego się powszechnie JP II.

Podczas wizyty prezydent podarował papieżowi kopię wizerunku przedstawiającą Matkę Boską Łaskawą patronującą w Warszawie. Andrzej Duda jest pierwszym prezydentem, który został przyjęty na audiencję w trudnych czasach koronawirusa. Spotkanie w Watykanie to nie tylko spotkanie z papieżem, ale również udział w mszy świętej, oraz wizyta przy grobie Jana Pawła II w Watykanie poprzedzona modlitwą i złożeniem kwiatów.