Zmarł znany dziennikarz Kamil Durczok

kamil durczok

Kamil Durczok zmarł w wieku 53 lat

Kamil Durczok, znany polski dziennikarz, odszedł z tego świata w wieku 53 lat. Przez wiele lat pracował dla stacji TVN, z którą jest najbardziej kojarzony. Swego czasu pracował także dla Telewizji Polskiej oraz Polsat News. We wszystkich tych stacjach prowadził programy o charakterze informacyjnym i publicystycznym, bo w tym właśnie się specjalizował. Znajomość świata polityki i kwestii społecznej pomagała mu dobrze manewrować między ważnymi tematami i prowadzić swoje programy w sposób profesjonalny. Durczok znany był też z kilku kontrowersji, które pojawiały się na przestrzeni lat wokół jego osoby.

Kontrowersje wokół Kamila Durczoka

Po raz pierwszy o Durczoku zrobiło się naprawdę głośny, gdy do sieci wypłyną film ze studia TVN, gdzie w wulgarny sposób komentował brudny stół. Tamto wydarzenie nie spowodowało żadnej fali nienawiści w stosunku do dziennikarza, a raczej było przedmiotem żarów i memów. Bardziej kontrowersyjne tematy pojawiły się nieco później, gdy Durczoka zaczęto oskarżać o mobbing. Doprowadziło to do tego, że przestał on pracować w TVN-ie i przeniósł się do stacji Polsat News, gdzie prowadził swój program publicystyczny.

Problemy z prawem

Biografia Kamila Durczoka przypomina nieco życie gwiazdy rocka. Miał na swoim koncie kilka problemów z prawem, a oskarżenia o mobbing nie były jedyne. Kolejny problem pojawił się w roku 2019, kiedy publicysta prowadził samochód pod wpływem alkoholu, co skończyło się kolizją. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności, jednak zawiesił wykonanie wyroku na okres dwóch lat. Prokuratura podała wtedy informacje, że jechał z prędkością 140 km/h na autostradzie.

Oprócz problemów z prawem miał także problemy ze zdrowie. Zmagał się z chorobą nowotworową, o czym napisał książkę. Śmierć jednak nie była związana z nowotworem, choć nie mamy szczegółowych informacji na ten temat. Szpital podał jednak informacje, że śmierć była wynikiem przewlekłej choroby, która doprowadziła do zatrzymania krążenia. Pacjent odszedł z tego świata 16 listopada o czwartej nad ranem.