Bll i Melinda Gates przeznaczą 2 mld dolarów na zwiększenie dostępu do aborcji

Bill i Melinda

Bll i Melinda Gates przeznaczą 2 mld dolarów na zwiększenie dostępu do aborcji

Bill i Melinda Gates prowadzą fundację, która zajmuje się między innymi wspieraniem aktywistów społecznych w promowaniu ich postulatów. Znani są też z działania na rzecz dostępu do legalnej i powszechnej aborcji. Według portalu dorzeczy.pl mają oni przeznaczyć na ten cel kolejne duże sumy.

Jak informuje redakcja czasopisma „Do Rzeczy”, Fundacja Billa i Melindy Gatesów zamierza wydać wkrótce 2,1 mld dolarów na promowanie większego dostępu do aborcji i antykoncepcji. Jednym z partnerów fundacji jest organizacja Planned Parenthood, która od wielu lat zajmuje się promowaniem dostępu do aborcji. Według sprawozdań finansowych, jakie opublikowali Gatesowie, przeznaczyli oni ok. 81 milionów dolarów na tę organizację.

Fundacja Gatesów w obronie tzw. praw reprodukcyjnych

– Potwierdzamy także nasze 20-letnie zaangażowanie w planowanie rodziny, wspierając naszych partnerów w opracowywaniu nowych i ulepszonych technologii antykoncepcyjnych oraz zaspokajaniu potrzeb kobiet i dziewcząt w zakresie opieki wysokiej jakości – napisała Melinda Gates na stronie swojej fundacji.

To nie jedyna forma aktywności Gatesów związana z aborcją. Między innymi swoimi datkami obdarowali też DKT International, która wykorzystała 68 milionów dolarów na rozdawanie pigułek poronnych na całym świecie. Innym beneficjentem Billa i Melinda było stowarzyszenie Marie Stopes International (dzisiaj znane jako MSI Reproductive Choices). Szczyci się ono między innymi tym, że w 2019 roku powstrzymało ok. 13 milionów niechcianych ciąż.