Polska popularna dl Anglików


Jak się okazuje obecna sytuacja epidemiologiczna zmusza do odwoływania lotów. Często dzieje się tak, ponieważ to właśnie linie same odwołują loty. Przymusowe odbycie kwarantanny po powrocie do domu również nie zachęca nikogo pod względem turystycznym.

Anglicy coraz częściej odwiedzają przez to Polskę, a to za sprawą bliskości położenia geograficznego Polski względem Wielkiej Brytanii. Plusem jest także brak konieczności odbywania przymusowej kwarantanny i izolacji. Brytyjczycy jako kierunek podróży wybierają także słoneczną Italię i orientalną Turcję.


Na podstawie danych w zeszłym tygodniu z listy krajów bezpiecznych dla Anglii zniknęło wiele państw. Co za tym idzie? Anglicy zaczęli zmieniać swoje dotychczasowe rezerwacje lub rezygnować z podróży. Wielu z nich wybrało właśnie Polskę jako kierunek wakacyjny. Brytyjczycy bardzo cenią sobie Kraków. Miasto jest także w bardzo dobrym położeniu, gdyż stamtąd można się wybrać w góry. Dużym plusem jest także lotnisko i historia miasta, a także zabytki zachęcają odwiedzających. W przypadku Anglików bardzo popularny jest także pubbing i często wybierają oni tą formę rozrywki. A jak powszechnie wiadomo Kraków ma bardzo dużo takich miejsc w swoim mieście. Cena piwa również przyciąga jego zwolenników. To dobry znak dla polskiej turystyki, która bardzo ucierpiała podczas kryzysu. A wiele miejsc również i gastronomicznych może zyskać dzięki temu nowe życie i odrodzić się na nowo.


Ceny biletów zachęcają do wyjazdów, a do Krakowa można się wybrać niekoniecznie na tydzień, ale także na krótkoterminowy weekendowy wypad. Jest to plus, ponieważ odwiedzający nie muszą brać urlopu.
Niestety sytuacja może się szybko zmienić. W ubiegły piątek Polska trafiła już na listę kraju zagrożonych koronawirusem. Wszystko wiąże się z sytuacją epidemiologiczną, liczbą chorych, a także stosowaniem się do restrykcji w postaci zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. Przypomnijmy także o konieczności zakładania masek w miejscach publicznych, oraz w transporcie w Polsce.